Міністерство презентувало Національну платформу доброчесності спорту

29 вересня за ініціативи Мінмолодьспорту та за сприяння Parimatch Ukraine відбувся вебінар Національної платформи доброчесності спорту та презентовано її веб сайт www.fairsport.gov.ua У вебінарі взяли участь представники Мінмолодьспорту, Національного олімпійського комітету України, Української асоціації футболу та відомі спортсмени. Відкриваючи вебінар, Державний секретар Міністерства молоді та спорту, заступник голови міжвідомчої робочої групи Олексій Перевезенцев наголосив на основній меті діяльності Національної платформи, яка полягає у прагненні налагодити ефективну координацію діяльності стейкхолдерів усіх секторів у питаннях запобігання та протидії маніпулюванням спортивними змаганнями. Саме тому, створення Національної платформи доброчесності спорту є надзвичайно важливим для забезпечення доброчесності українського спорту.

Начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Мінмолодьспорту Наталія Радчук у своїй презентації про завдання та функції Національної платформи, юридичний статус та організаційну форму.

Представник НОК України представив під час вебінару представив типові правила МОКУ для міжнародних федерації та їх членів задля впровадження Кодексу олімпійського руху щодо запобігання маніпулюванню спортивними змаганнями для подальшої імплементації їх у себе. Фахівці УАФ – Франческо Баранка та Віталій Данильченко – представили досвід боротьби із договірними матчами Української асоціації футболу та надали рекомендації для інших федерацій щодо того із чого почати цю боротьбу. Відомий український тенісист Сергій Стаховський у своєму виступі розповів, що під час своєї спортивної кар’єри стикався зі спробами впливати на нього з боку організаторів договірних матчів. При цьому спортсмен зазначив, що вважає необхідним, щоб органи доброчесності спорту могли гарантувати безпеку спортсменам, які розкривають деталі протиправного впливу на них.

Національна платформа доброчесності спорту у майбутньому планує і надалі проводити системні заходи із метою освіти спортсменів та представників спортивних федерацій в галузі боротьби з корупцією в спорті.

Subscribe to our
newsletter!

Subscribe and read every monday morning
fresh tips to organize your routine!