Визначення

Визначення

«Маніпулювання спортивними змаганнями» означає умисну домовленість, дії чи бездіяльність, спрямовані на неналежні зміни результату або ходу спортивних змагань, з метою запобігання повністю чи частково непередбачуваному характеру зазначених спортивних змагань з метою отримання будь-якої неправомірної вигоди для себе або для інших.

 

Спортсмени, особи допоміжного спортивного персоналу, які беруть участь у спортивному змаганні, посадові особи у сфері спорту повинні сумлінно виконувати свої спортивні, професійні та службові обов’язки, не допускати зловживань ними, не розголошувати і не використовувати в інший спосіб ексклюзивну спортивну інформацію, крім випадків, встановлених законом, утримуватися від виконання неправомірних рішень чи вказівок керівництва та від задоволення пропозицій інших осіб, що можуть протиправно вплинути на хід або результати офіційних спортивних змагань.

 

З початку 2000-х років спостерігається постійно зростаюча тенденція до маніпулювання спортивними змаганнями. Збільшення випадків маніпулювання включає ще два специфічні елементи. По-перше, поширення різних типів доступних ставок створило варіанти ставок, якими легко маніпулювати, а також маніпулювання, які складніше виявити. По-друге, розвивається великий нелегальний ринок, який приваблює організовані злочинні групи, які прагнуть маніпулювати спортивними змаганнями, доступними для ставок.

Щороку в усьому світі на спорт роблять ставки на 2 трильйони доларів, 85% з яких — це незаконні ставки на нерегульованих ринках, пов’язані з організованою злочинністю (The Economist, 2018).

Маніпулювання спортивними змаганнями є викликом для верховенства права, оскільки пов’язане з шахрайством, організованою злочинністю та корупцією. Це також загроза для майбутнього спорту, оскільки ставиться під сумнів його цілісність та доброчесність. 

Subscribe to our
newsletter!

Subscribe and read every monday morning
fresh tips to organize your routine!